مدرسه‌نما، همراه شما در مدیریت مدرسه

اتوماسیون (اداری و آموزشی)

زمان مطالعه: 7 دقیقه

اتوماسیون اداری

اطلاعات و مشخصات فردی کاربران

در این بخش مسئول اصلی هر مدرسه (ادمین پنل،که توسط مدرسه تعیین میگردد.) میتواند اطلاعات فردی  آموزشی کاربران را در پنل مدرسه ثبت و ویرایش کند.

پس از تنظیم نام کاربری و پسورد کاربران(دانش آموزان،دبیران، اولیا و … ) توسط ادمین مدرسه، اطلاعات ورود به پنل به شماره همراه کاربر پیامک میشود و برخی از اطلاعات شخصی و محرمانه (شماره دانش آموزی و …) توسط خود کاربر ثبت میشود.

همچنین پسورد کاربران در مرحله اول توسط سیستم تعیین میگردد و به دلیل مسائل امنیتی پس از اولین ورود توسط کاربر تغییر میکند.

تنظیمات و مدیریت کاربران

این دسترسی در هر مدرسه جهت مدیریت و نظارت کاربران و تعیین دقیق دسترسی به هر بخش به مسئول اصلی پنل (ادمین) ارائه میشود (تعداد ادمین ها در مدرسه به انتخاب خود مدرسه است.)، همچنین جهت تنظیم ظاهر پنل شخصی کاربران میتوانند از تم های موجود با توجه به سلیقه سیبقه شخصی خود، تم طراحی مد نظر را انتخاب کنند.

ثبت نام

ورود اطلاعات اولیه فردی و آموزشی دانش آموزان جهت ثبت نام سریع و در مراحل بعدی تکمیل اطلاعات (بارگذاری مدارک و پرونده دانش آموزان و …) و ثبت نام نهایی در این بخش امکان پذیر است.

در این بخش امکانات و فرآیند هایی نظیر: انتقال خودکار دانش آموزان به پایه بعد، جابه جایی مدرسه و انتقال پرونده دانش آموز از مدرسه قبل، فرآیند ویژه تغییر رشته ، سوابق تحصیلی  و … فراهم میشود.

همچنین امکان بارگذاری اطلاعات دانش آموزان ثبت نامی توسط اکسل وجود دارد.

مدیریت شهریه

در بخش ثبت نام، مدیریت مدرسه یا مسئولین اصلی با تعیین شهریه و شیوه دریافت (یکجا، اقساطی و … ) میتواند با ورود و تکمیل گزارشات، نظارت و کنترل بر شهریه های دانش آموزان  ثبت نامی داشته باشد.

همچنین در صورت ثبت نام اقساطی دانش آموزان امکان فعال سازی یادآوری ویژه موعد پرداخت برای اولیا و همکاران مالی اداری فراهم است .

در صورت داشتن درگاه پرداخت مدرسه، امکان پیاده سازی درگاه در پنل مدرسه نما نیر وجود دارد .

همچنین در صورت نیاز به تعریف پروژ های مختلف (اردوی مطالعاتی، کلاس های پیشرفته و … ) که نیازمند ثبت نام است، امکان تعریف پروژه و توسط مسئولین مدرسه و ثبت نام توسط دانش آموزان فراهم است.

 

ارتباط و ارسال پیام و درخواست های فردی

در داخل پنل با توجه به دسترسی های هر کاربر که توسط مسئول اصلی پنل (ادمین) مشخص شده است امکان ارسال پیام و گفتگو تمامی کاربران (دانش آموزان با یکدیگر، با دبیران، با کادر مدرسه و ..) و ارسال درخواست ویژه جلسات و … به صورت فردی یا گروهی، به صورت آنلاین و آفلاین و با فرمت های مختلف (متن،تصویر و … ) امکان پذیر است.

همچنین با گروه بندی و تعیین دپارتمان های مختلف امکان ارسال پیام های گروهی آسان تر میشود.

در این بخش، قسمتی جهت ارتباط مستقیم با مدیریت  وجود دارد.

پیامک

امکان ارسال پیامک به کاربران هر پنل از طریق سامانه ارسال پیامک، به صورت فردی و گروهی با تعیین مخاطب از طریق پنل اختصاص داده شده به هر مدرسه (یا در صورت دارا بودن سرویس پیامکی جداگانه، نصب بر روی پنل مدرسه) فراهم است.

همچنین شارژ ویژه سامانه های اطلاع رسانی (پیامک) توسط خود مدرسه صورت میگیرد و امکان دریافت گزارشات پس از ارسال پیامک جهت نظارت بر دریافت و عدم دریافت پیام های ارسال شده به مخاطبین امکان پذیر است.

اطلاعیه و مطالب جدید اخبار مدرسه

در این بخش فضایی جهت ثبت مطالب و اطلاعیه ها و اخبار مدرسه با فرمت های مختلف (متن،عکس،فیلم) وجود دارد که مسئول مربوطه میتواند نمایش محتواها را به صورت فردی یا گروهی محدود سازد.

همچنین فعال سازی گزینه یادآوری و نوتیفیکیشن در این بخش امکان پذیر است.

از دیگر قابلیت های این بخش ایجاد امکان نمایش اطلاعیه در زمان مشخص و قابلیت تنظیم جهت دسترسی،

امکان دانلود و ارائه گزارش از بازدید  اطلاعیه ها( چه افرادی و چه زمانی اطلاعیه دیده شده است) وجود دارد .

حضور و غیاب (شیوه ثبت غایبین)

جهت نظارت بر حضور دانش آموزان (غیبت،تاخیر،تعجیل) و یا غیبت، پنلی جهت ثبت ساعت دقیق ورود و خروج به همکاران (معاونت و دبیران و …  ) اختصاص داده میشود که همراه با گزارشات آماری فردی و گروهی است.

جهت ارائه گزارشات آماری دقیق ساعت های ورود و خروج پیش فرض جهت تعیین میزان تاخیر و تعجیل و …  ویژه همکاران توسط ادمین تعیین میگردد.

همچنین والدین از طریق این پنل بر ساعت ورود و خروج فرزندان خود نظارت میکنند و در صورت نیاز به کسب مجوز، والدین درخواست غیبت و یا تاخیر فرزند خود را از طریق همین اعلام میکنند.

جهت نظارت بیشتر قابلیت  ارسال پیام غابین به کاربرهای انتخابی (فردی- گروهی)  در ساعاتی مشخص از روز امکان پذیر است همچنین در صورتی که مدرسه دستگاه  حس گر اثر انگشت را داشته باشد، در صورت تمایل امکان وصل شدن اتوماسیون  به دستگاه و ارائه گزارشات نیز امکان پذیر است.

نظر سنجی

این بستر جهت ساخت و برگزاری نظر سنجی های داخلی ویژه مدرسه ارائه شده است.

با توجه به دسترسی های تعیین شده، کاربران مختلفی امکان برگزاری و مشاهده نتایج نظرسنجی را دارند.

ثبت سوالات، تعیین گزینه های مربوطه، تعیین دقیق گروه هدف (فردی،گروهی) و زمان نمایش سوالات از مراحل ساخت نظر سنجی است.

همچنین جهت سهولت کار سوالاتی پیش فرض در پنل مدارس موجود است که در صورت تمایل امکان برگزاری نظر سنجی های آماده فراهم باشد.

پس از برگزاری نظر سنجی گزارشات آماری اعم از افراد شرکت کنند،نتایج نظر سنجی و … ارائه میشود.

 

جلسات (فردی یا گروهی) (داخلی مدارس – همکاران)

این بستر ویژه برگزاری جلسات آنلاین  فردی یا گروهی ارائه شده است.

امکان درخواست جلسه توسط کاربران امکان پذیر است.

اطلاع رسانی و دعوت به جلسه به روش های مختلف  (برد، ارسال پیام در پنل فردی هر کاربرو … ) امکان پذیر است.

فضایی جهت ثبت دستورجلسه و مصوبات جلسات و گزارش برگزاری جلسه  نیز در این بخش اختصاص داده شده است

همچنین امکان ضبط و ذخیره جلسه و نمایش ویژه غایبین فراهم است.

فرم ساز و فرآیند ها (پروژه های جدید)

با توجه به وجود فرآیند های مختلف و متفاوت در مدارس فضایی جهت تعریف فرآیند و روند پروژه  در پنل موجود است.

در این بخش ادمین مربوطه با تعریف پروژه، مراحل انجام، اجرا و نظارت، فرآیندی را تعریف میکند  و اقدامات مربوط به هر بخش را مشخص میکند.

همچنین در هر زمان امکان دریافت گزارشات آماری از روند پیشروی و تکمیل فرآیند ها امکان پذیر است.

به عنوان مثال تعریف و نظارت بر روند های ثبت نام و پیش ثبت نام، برگزاری اردو های تفریحی و مطالعاتی، فرآیند های مدیریت دروس کارگاهی و آزمایشگاهی، کلاس های فوق برنامه و پیشرفته   و … در این بخش امکان پذیر است.

همچنین فرآیند های پیش فرضی ( به عنوان مثال: شرکت در المپیاد، 7 محور خوارزمی، ایده برتر دبیران و …  )

جهت سهولت انجام کار در پنل تعریف شده است.

 خدمات

در این بخش خدماتی مازاد ویژه سهولت انجام روند ها و اقدامات اجرایی و نظارت به دانش آموزان و مدارس ارائه میشود.

امکان درخواست سرویس های رفت و آمد روزانه و سالیانه، سفارش غذا در صورتی که مدارس بوفه داخلی داشته باشند و …  توسط دانش آموزان و اولیا امکان پذیر است، همچنین مدیریت این موارد  توسط همکاران مدرسه در این بخش صورت میگیرد.

خرید و سفارش لباس فرم در ابتدای سال (رپوش و … ) و امکان ثبت تعداد سفارش های  کتاب جهت نظارت نیز در این قسمت فراهم میشود.

همچنین مدارس میتوانند با دسترسی به بانک های اطلاعاتی موسسات معتبر خدماتی ، برخی خدمات مود نیاز مدارس اعم از خدمات ویژه تعمیرات (سیستم ها، مخابرات،لوله کشی و … ) و خدمات ویژه نوسازی مدارس  و … را انجام دهند.

 

اتوماسیون آموزشی

 

انواع تقویم ها

در این بخش امکان تعریف تقویم (بر اساس ساعت، روز، ماه و سال) امکان پذیر است.

در زمان تعریف تقویم، سال تحصیلی و نیم سال های آموزشی نیز تعریف میشود.

همچنین در این بخش کاربران میتوانند به صورت فردی تقویم های اختصاصی و فردی خود را تعریف کنند.

این تقویم ها بستری هوشمند جهت ثبت محتوا (آموزشی، اجرایی) با قابلیت یادآوری از طریق نوتیفیکیشن

هستند.

ورود طرح درس و برنامه آموزشی مدرسه (توسط کاربردان انتخابی ادمین : دبیران ، معاون آموزشی و … )، ارائه تقویم های پیش فرض  منطبق با برنامه تعالی مدارس و امکان ثبت روند پیشروی تدریس طرح درس ها و برنامه آموزشی  در تقویم ها توسط کاربران انتخابی از دیگر امکانات این بخش است.

 

کلاس بندی و برنامه کلاسی  

تنظیم کلاس ها بر اساس پایه، گروه های آزمایشی، سطح علمی و …. به صورت دستی و هوشمند در این بخش صورت میگیرد.

کابر مربوطه  کلاس های ویژه هر پایه را تعریف میکند و ظرفیت هر کلاس را نیز مشخص میکند.

بر اساس کلاس بندی های صورت گرفته امکان گزارش گیری ظرفیت های باقی مانده هرکلاس در هر لحظه فراهم است.

این بخش به همکاران اداری مدرسه جهت تنظیم برنامه کلاسی نیر کمک میکند به گونه ای که با تعریف دبیران، زمان ها و الویت های برگزاری کلاس ها ویژه هر درس ، تعداد واحد های مورد نیاز جهت آموزش هر درس سیستم به صورت اتوماتیک برنامه کلاسی هفتگی را پیشنهاد و ارائه میدهد که قابلیت تغییر دارد .

نظارت بر عملکرد و مدیریت آموزشی ( امکان تعریف شاخص – ضریب)

نظارت بر عملکرد آموزشی و انضباطی دانش آموزان، همکاران و دبیران از طریق گزارشات ثبت شده صورت میگیرد.

تمامی امور انضباطی و آموزشی دانش آموزان توسط دبیران در پنل مربوطه ثبت میگردد و بر اساس دسترسی های تعیین شده امکان مشاهده گزارشات برای کابران مختلف امکان پذیر است.

همچنین امور انضباطی همکاران و دبیران (اعم از ساعت ورود و خروج، ارسال گزارشات در زمان مقرر، شرکت در جلسات و … ) توسط کاربر مربوطه ثبت و امکان گزارش گیری در هر لحظه فراهم است.

فعالیت دبیران با توجه به فرآیند یکپارچه یاددهی- یادگیری (طرح درس – آموزش – مطالعه –  ارزیابی ) و ثبت گزارش پیشروی در هر بخش و با توجه به ثبت عملکرد مطالعاتی دانش آموزان رصد و بررسی می گردد.

گزارش دهی

انواع گزارش های آماری و کارنامه از طریق اطلاعات ثبت شده توسط کاربران در این بخش ارائه می شود.

دسترسی به  این گزارشات بر اساس نوع کاربر متفاوت است و برخی گزارشات ویژه دانش آموزان (بر اساس ثبت عملکرد مطالعاتی، گزارشات ثبت شده توسط دبیران و …) و برخی ویژه همکاران آموزشی مدرسه ( پیشروی تدریس، شرکت در جلسات و … ) است.

همچنین برخی گزارشات بر اساس نیاز های مدارس جهت ارائه به آموزش و پرروش به صوت پیش فرض تعیین میشود  و

تمامی فعالیت های آموزشی و تربیتی در پایان هر نیمسال ارائه میشود و بر اساس گزارش های مورد نیاز سامانه های آموز پرورش متناسب سازی می شود.

فعال سازی گزینه یادآوری ویژه گزارشات نیز از دیگر قابلیت های این بخش است.

امور مشاوره ای و تربیتی

پرونده دانش آموزان جهت بررسی امور مشاوره ای و تربیتی در این بخش موجود است.

دسترسی به این پرونده بر اساس تنظیماتی که توسط ادمین اصلی مدرسه صورت می گیرد امکان پذیر است.

تمامی گزارشات بر اساس نتایج پرسشنامه های ارائه شده به دانش آموزان ، موارد ثبت شده بر اساس مصوبات جلسات فردی با مشاوران تحصیلی و روانشناسی و … ارائه میشود.

همچنین درخواست جلسه فردی با مشاور، پرسش و پاسخ های مشاوره ای و ثبت مصوبات جلسه و … در این بخش انجام میشود.

 

با ما در ارتباط باشید.